"Şehit Şerife Bacı Camii İbadete Açıldı"

 

        Yapımını hayırsever vatandaşların üstlendiği Şehit Şerife Bacı Camii’nin açılış töreni 03.08.2017 tarihinde, Kastamonu Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ’in katılımı ile yapıldı.

        Açılışa, Kastamonu Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ, Emekli Vali Ahmet KAYHAN, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin ÇELİK, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN, İlçemiz Kaymakam Vekili Yusuf KAPTANOĞLU, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet ŞAHİN, İl ve İlçe kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

        Seydiler İlçesinin her türlü hizmetleri hak ettiğini vurgulayan Kastamonu Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ konuşmasında, “Hacı Hüseyin AKPINAR, Şehit Şerife Bacı Cami’nin bu noktaya gelmesinde Diyanet İşleri Başkanlığını, Belediyemizi, hayırsever vatandaşlarımızı ve katkısı olan birçok kişiyi yan yana getirerek ve onların desteğini alarak bu fikri burada hayırlı bir hizmete dönüştürmüştür. O açıdan yaptığı hizmet gerçekten büyüktür. Böyle bir hizmete maddi katkı sunarak hayır yapmak kadar, o hayırları bir araya getirerek böyle bir esere dönüştürmekte o kadar kutsaldır, kıymetlidir ondan dolayı da ben huzurlarınızda kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Burada başarmış olduğu hizmetle törenini yapmış olduğumuz Kur'an Kursunun da aynı şekilde başarı ile yine buradaki hem kamu ve kuruluşlarının, hemde hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile aynı şekilde bitirilecektir diye düşünüyorum.

        İnebolu yolu bittikten ve İnebolu limanı da hizmete açıldıktan sonra İnebolu’ya en yakın organize sanayi bölgemiz Seydiler ilçesidir. Burası yatırımcıların tercih etmesinde önemli bir faktör olacaktır. Seydiler gelişmeye açık bir ilçemizdir.” şeklinde konuştu.

        İlçemize yaptırılan Şehit Şerife Bacı Camii'nin inşaatına 2015 yıllının Mayıs ayında başlanmış olup 03.08.2017 tarihinde çevre düzenlemesinin de yapılmasıyla ibadete açılmıştır. Camii bin kişi kapasiteli olup 3 bin metre kare alana inşa edilmiştir.

        Şehit Şerife Bacı Camii'nin tamamlanarak ibadete hazır hale getirilmesinde emeği olan tüm hayırseverlere ve Seydiler Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz.