"18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi"

 

        18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü Programı Belediye Başkanlığı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile başladı. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıldönümü münasebetiyle Seydiler Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri tarafından program düzenlendi.

        Düzenlenen programa Ağlı Kaymakamı Seydiler Kaymakam V. Abdulkadir ÇELİK, Belediye Başkanı Mehmet ŞAHİN, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amir Vekili, Daire Amirleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Öğretmenler, Öğrenciler, Şehit Yakınları ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma, şiirlerin okunması, video gösterimi, tiyatro ve oratoryo gösterisinden sonra program sona erdi.

        Programın son bölümünde İlçemiz Kepez Köyündeki Şehit Jand.Er Ersin YENEL, İmrenler Köyündeki Şehit Polis Memuru Osman Mithat AKBAŞ'ın kabirleri ve aileleri ile İmrenler Köyündeki Kore Gazisi Remzi BAYRAK'ın kabri ziyaret edildi.