"15 Temmuz Şehitleri Anma Programı Komisyon Toplantısı"

 

        Türkiye, 15 Temmuz 2016'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi bazı generallerin ve askeri personelin içinde olduğu darbe girişimiyle karşı karşıya kalmış, hainlerin bu ihanet girişimini, vatanına, milletine sevdalı vatandaşlarımız meydanlara çıkarak engellemişti. Bu hain darbe girişimi sonucu 249 vatan evladı şehit olmuş, 2196 vatandaşımız ise yaralanmıştı.

        Kaymakamlığımızca, hain darbe girişiminin birinci yıldönümü do...layısıyla bir anma programı tertip edilmesi için toplantı düzenlendi. T.C. Seydiler Kaymakamlığı Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakamımız Yusuf KAPTANOĞLU başkanlık etti. Toplantıda anma programlarında ne gibi etkinliklerin düzenleneceği ve bu konuda neler yapılabileceği görüşülerek, karşılıklı bilgi ve fikir alışverişinde bulunuldu. İlgili kurumlara düşen sorumluluklar hatırlatılarak, herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesi ile ilgili değerlendirilmelerde bulunuldu.

        Toplantıya Seydiler Belediye Başkanı Mehmet ŞAHİN, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet SAVAŞ CHP İlçe Başkanı İhsan BODUR, İl Genel Meclis Üyeleri ve Daire Amirleri katıldı.